A+ R A-

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień czyli dzień, którego zadaniem jest przypominanie o tym, że warto być wobec siebie dobrym, uprzejmym i życzliwym. Oryginalna nazwa święta brzmi "World Hello Day" i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach, a w Polsce od 2006 roku. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Z pomocą niezawodnych Maskotek Szkoły przesyłaliśmy życzenia uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Następnie ruszyliśmy na miasto, aby dalej przekazywać życzliwość i dobroć napotkanym mieszkańcom Pisza. Odwiedziliśmy również piskie instytucje takie jak: Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, Bibliotekę Pedagogiczną, Urząd Skarbowy, Bank WMBS, PCPR oraz księgarnie. Uśmiechem i miłym słowem częstowaliśmy cukierkami oraz zachęcaliśmy do bycia życzliwym. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody tego święta.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "Forget-me-not"


"Compare yourself to who you were yesterday, not to who someone else is today". Porównuj siebie z tym, kim byłeś wczoraj, nie z tym, kim ktoś inny jest dzisiaj. Dnia 22 listopada 2022 r. chętni uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Forget-me-not" pod patronatem czasopisma Języki Obce w Szkole. Do konkursu zgłosiło się 33 osoby (uczniowie kl. I H, I S, II I, II H, III Ż oraz IV Hg) . Jego celem było zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego, nie tylko tych, którzy mają duże umiejętności, lecz również tych, którzy wcześniej zaniedbując naukę, chcą zacząć "od teraz". Uczniowie pisali 45 min. test w oparciu o wcześniej udostępnione ciekawe opowiadania, współczesne przeboje oraz sentencje w języku angielskim. Zgodnie z mottem zamieszczonym powyżej uczniowie mieli możliwość odniesienia się do własnych umiejętności, nie porównując się do innych. Autorem konkursu jest nauczyciel dyplomowany, 3-krotna laureatka konkursu Small Granta, zorganizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Teraz testy naszych uczniów "powędrują" ponownie do organizatora, aby wrócić do nas przez niego sprawdzone. Uczniom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Organizatorzy na terenie ZSZ z BP w Piszu : nauczyciele języka angielskiego - Ewelina Waszkiewicz, Justyna Grygorowicz

Kampania "19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

W dniu 14 listopada 2022 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „JESTEM PRZECIWKO PRZEMOCY I MAM PRAWO DO…..” organizowanego w ramach ogólnoświatowej Kampanii pt. „19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.” Celem konkursu było uświadomienie młodym ludziom, jak negatywne skutki może nieść przemoc. Wyeliminowanie zachowań agresywnych i przemocy, ochrona przed agresją, zwiększenie reagowania na stosowanie przemocy, a także edukacja młodzieży w zakresie skutków stosowania i doświadczania przemocy. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów ZSZ z BP w Piszu. Z przyjemnością informuję 😊 😊, że I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM zajęła AMELIA GRAJKO – uczennica klasy 3Ż 😊 Wszystkie prace zostały przygotowane w ciekawy, oryginalny i estetyczny sposób. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wyobraźnią i talentem twórczym. TO BYŁ DZIEŃ PEŁEN EMOCJI I UŚMIECHU!!! 😊Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i wizyty w kolorowej świetlicy „PANDA” Dziękuję wszystkim Uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. BRAWO WY! 😊 😊 Marzena Grabowska Poniżej prezentujemy fotorelację i prace NASZYCH WSPANIAŁYCH UCZNIÓW

Odsłonięcie tablicy

14 listopada 2022r. , dzięki staraniom Instytutu Pamięci Narodowej odsłoniliśmy w Piszu tablicę upamiętniającą Wojciecha Ziembińskiego, który w 1971r. stanął właśnie w Piszu przed sądem, za opowieści o wojnie polsko -bolszewickiej. Był to tak zwany "proces piski o traktat ryski" (pierwszy proces polityczny epoki Gierka!), w którym Ziembiński został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. O wydarzeniu pisano wówczas w wydawnictwach paryskiej "Kultury", a jednym z obrońców Ziembińskiego był późniejszy premier niepodległej Rzeczypospolitej mecenas Jan Olszewski. W wydarzeniu naszą szkołę reprezentował Sztandar wraz z asystą honorową oraz opiekun Paweł Szary.

Święto Niepodległości


Świętowaliśmy!

Jak zawsze uroczyście i wyjątkowo pod hasłem "Wolność kocham i rozumiem". Wspólne śpiewanie hymnu narodowego, pieśni patriotycznych i słuchanie tekstów poetyckich przybliżających historię naszej drogi ku wolności. W tym roku do części artystycznej dołączyli nasi uczniowie z Ukrainy i zaśpiewali ważną dla nich pieśń "Воины света" - "Rycerze światła, rycerze dobra ochraniają lato, biją się do rana". W tym kontekście dla nas szczególnie wybrzmiała finałowa piosenka grupy Chłopcy z placu broni "Kocham wolność" - trzeba ją kochać i rozumieć. Jeszcze podziękowania. Uczniom klas pierwszych I, S, Ż, wb i 3Ż za śpiew pieśni patriotycznych oraz Wiktorii Świderskiej za wyjątkowo wzruszające wykonanie utworu "Taki kraj". Prowadzącym: Dominice Gietek z 1H i Hubertowi Zalewskiemu z 1I. Recytatorom: Gabrysi Chmielewskiej z 1H, Zuzi Plonie z 3Ż, Pawłowi Małkowskiemu i Nikoli Piekarskiej z 1wb. Naszym uczniom z Ukrainy: Hubie Zakharowi i Bilousowi Mykycie z 1S za wykonanie "Воины света". Za wykonanie elementów dekoracji uczniom z 1wb: Maciejowi Fiedorczukowi za orła oraz Katerinie i Janie Lisnichuk za hasło. Samorządowi Uczniowskiemu, pocztowi sztandarowemu i chłopakom od sprzętu z 2I wraz opiekunami p. B. Bazydło i p Z. Wykowskim. p. M. Dudzie za zdjęcia. Organizatorzy: Monika Woźniak i Anna Trupacz.