Dane teleadresowe

Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz, tel. (87) 424-17-18

email: sekretariat@zsz.pisz.pl

A+ R A-

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

14 października oświata obchodzi swoje święto. W tym roku gospodarzem powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej była nasza szkoła.
Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: Starosta Powiatu Piskiego Andrzej Nowicki, Warmińsko – Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, radny powiatu piskiego Waldemar Brenda, proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela ks. Wojciech Kalinowski, pracownicy starostwa powiatowego w Piszu i jednostek podległych, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół i placówek powiatu, nauczyciele, rodzice i uczniowie.
W części oficjalnej głos zabrał Pan Dyrektor Paweł Bazydło, który m.in. wręczył nauczycielom naszej szkoły przyznane przez siebie nagrody za pracę z młodzieżą w roku szkolnym 2020/2021.Wiele miłych słów skierowali do zgromadzonych Panowie, Wojciech Cybulski, Waldemar Brenda i ks. Wojciech Kalinowski.
Jednak najbardziej emocjonalne było wystąpienie Starosty Andrzeja Nowickiego, Korzystając z okazji (a w ciągu ostatniego półtora roku nie było ich wiele), nie tylko wręczył swoje nagrody wyróżnionym nauczycielom i stypendia najlepszym uczniom, ale także w szczególny sposób podziękował wszystkim, którzy mieli swój udział w akcji niesienia pomocy poszkodowanym w tragedii, która wydarzyła się w naszym mieście 11 sierpnia. Życie stracił wówczas 14-letni Ernest Banach. Dowiedzieliśmy się, że zaangażowanie i bezinteresowna pomoc kilku osób być może pozwoliły uniknąć jeszcze większego nieszczęścia.
Psycholożki: Beata Bazydło, Anna Domżalska i Roksana Czarnecka, przedstawicielka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Monika Orłowska, a także trener żeglarstwa Grzegorz Bazydło otrzymali nie tylko okolicznościowe listy z podziękowaniami, ale także gromkie brawa od wszystkich zgromadzonych na uroczystości.
Po części oficjalnej zaprezentowano część artystyczną. W tym roku była to inscenizacja fragmentów ,,Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Przedstawienie było nietypowe. Jego pomysł narodził się w czasie przygotowań do Narodowego Czytania, które w naszej szkole odbywa się co roku. Uznano, że samo czytanie tej wspaniałej sztuki to za mało. Dodano więc scenografię (dbając o najdrobniejsze detale) i stroje, ale przede wszystkim grę aktorską. Skromną, ograniczoną do mimiki, gestu i pozy ciała, ale to wystarczyło, abyśmy się poczuli jak w prawdziwym teatrze. W role głównych bohaterów wcielili się uczniowie, ale przede wszystkim nauczycielki. Z oczywistych względów, należało skrócić tekst. Zdecydowano się na zagranie kilku najbardziej znanych scen. Ale to i tak wystarczyło, aby przekonać widzów, że dobra literatura nigdy się nie starzeje.Brawa były. Zasłużone!
Po akademii wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. I znów uczniowie i nauczyciele szkoły pokazali, co umieją. Goście byli wyraźnie zadowoleni.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy wielu sukcesów zawodowych, spełnienia marzeń, osiągnięcia celów oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania!
Ewa Florczyk

Wyniki konkursu ,,Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka

W naszej szkole odbył się konkurs ,,Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka- świadkowie umiłowania Boga, bliźniego i Ojczyzny”. Prace można było wykonać w kategorii: rysunek, cytat, multimedia, ekspozycja. Spośród 70 prac komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

W kategorii praca plastyczna:

I miejsce ex aequo - Wiktoria Staszyńska , Denis Kulesza, klasa 4 EI II miejsce - Chodakowska Kinga, klasa 1 I III miejsce - Aneta Szablak, klasa 1 I

Prace wyróżnione- Natalia Gawryś I Ż, Oliwia Kotowska I HS
W kategorii cytat:

I miejsce - Wiktoria Łokić, klasa 3 Ż

II miejsce - Julita Bogdańska, klasa 3 Ż

III miejsce - Natalia Szemborowska, klasa 3 Ż

Praca wyróżniona - Natalia Potaś klasa 3

W kategorii praca multimedialna:

I miejsce - Magda Podlaska, klasa 3 Ż

W kategorii ekspozycja:


I miejsce - Karol Deptuła, klasa 2 ed


A nagrody, nagrody były…słodkie.

Danuta Święcka

Zmarł Kazimierz Andrzejczyk

Jesteśmy ogromnie zasmuceni informacją o nagłej śmierci naszego Kolegi Kazimierza Andrzejczyka.
Słowa nie mogą nawet w części wyrazić żalu jaki odczuwamy po Jego stracie. Wniósł tak wiele radości do naszego życia. Nigdy Go nie zapomnimy.
Rodzinie składamy najszczersze wyrazy żalu i współczucia.


Społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu.

Nowe szanse na rynku pracy dla uczniów ZSZ w Piszu

Projekt "Nowe szanse na rynku pracy dla uczniów ZSZ w Piszu" otrzymał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Priorytet 2. Kadry dla gospodarki. Działanie 2.4 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego. Poddziałanie 2.4.1 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego

Głównym celem projektu jest poprawa jakości kształcenia uczniów ZSZ w Piszu poprzez podniesienie kwalifikacji, kompetencji zawodowych i umiejętności praktycznych uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu poprzez realizację szkoleń, kursów, staży dla uczniów i doposażenie szkoły zgodnego z potrzebami rynku pracy.

ZADANIA W PROJEKCIE:

  1. DIAGNOZOWANIE UCZNIA I WYPOSAŻENIE W DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI MIĘKKIE
  2. DOSKONALENIE ZAWODOWE NAUCZYCIELI
  3. WYPOSAŻENIE UCZNIA W DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWE
  4. KSZTAŁCENIE PRAKTYCZNE UCZNIÓW

EFEKTY PROJEKTU:

  • uatrakcyjniona oferta szkoły poprzez staże i szkolenia dla nauczycieli
  • wykwalifikowana kadra nauczycielska dzięki nabytej wiedzy
  • doposażone pracownie szkolne

Wartość projektu: 965 665,00 zł

Dofinansowanie: 865 725,00 zł

Wkład UE: 820 815,25 zł

 

Wyjazd uczniów w ramach programu Erasmus+

Przygotowania do wyjazdu I grupy w ramach programu Erasmus+ zakończone. Spakowani i uśmiechnięci uczniowie i ich opiekunowie wyruszyli busem na lotnisko do Modlina skąd samolotem polecą do Rzymu, a następnie busem z Rzymu do Spoleto. Dla niektórych będzie to pierwszy lot i tak długi pobyt poza domem. Życzymy im wielu miłych wrażeń i czekamy na fotorelacje z pobytu oraz szczęśliwy powrót do szkolnych ławek. Wysokich lotów i miękkich lądowań! Mirosław Kozioł koordynator projektu.
BIP