A+ R A-

Uroczyste pożegnanie maturzystów

W piątek, 28 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Swoją obecnością zaszczyciły nas władze Powiatu Piskiego oraz przedstawiciele współpracującego z naszą szkołą Mazurskiego Banku Żywności. Był to czas podsumowania ciężkiej, czteroletniej pracy, wyróżnienia najlepszych oraz występu artystycznego zorganizowanego przez Panią Annę Trupacz oraz Panią Anetę Czartoryjską.
Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór:)
Uroczystość przygotowały: Beata Bazydło oraz  Halina Michałowska.

 

Pożegnanie absolwentów z internatu

20.04.2023 roku w internacie uroczyście pożegnaliśmy nasze koleżanki oraz naszych kolegów, którzy już niedługo zakończą naukę w szkole średniej. Niektórych czeka jeszcze egzamin maturalny, innych egzamin zawodowy, poza tym mnóstwo planów na nowy etap w życiu. Ostatni wspólny internacki wieczór upłynął w miłej atmosferze – część artystyczna została przygotowana i zaprezentowana przez młodszych wychowanków oraz wychowawców p. Danutę Łęg i p. Izabelę Sarżyńską. Nie zabrakło upominków oraz słodkiego poczęstunku.

Projekt "Nowe szanse na rynku pracy dla uczniów ZSZ w Piszu"

17 kwietnia 2023 rozpoczęły się szkolenia gastronomiczne w ramach projektu "Nowe szanse na rynku pracy dla uczniów ZSZ w Piszu". Bierze w nich udział 5 uczniów z klasy pierwszej i 5 uczniów z klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych.
Uczniowie pod bacznym okiem Radosław Kłapacz Chef Service  uczą się przygotować potrawy z nowoczesnej kuchni oraz fingerfoods.

Dzień Ziemi

Dziś przypada Światowy Dzień Ziemi, czyli święto naszej planety, matki Ziemi
W ramach #HotelowegoTygodniaZiemi uczniowie technikum hotelarskiego wzięli udział w V Edycji #sprzątamydlapolski , czyli akcji sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych.  Organizatorem akcji był Mazurski Bank Żywności  Pisz. Do  akcji dołączyli również pracownicy Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Pisz. To była silna ekipa i owocna współpraca  dzięki której zebraliśmy ponad 100 worków śmieci w naszej Puszczy Piskiej. Akcja została zakończona ogniskiem z kiełbaskami w Nadleśnictwo Pisz, Lasy Państwowe
Brawo za ekologiczne postawy!

DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ W FABRYCE DELL

Uczniowie, wolontariusze z naszej szkoły, wzięli udział w wycieczce do fabryki Dell. Największą atrakcją było zwiedzanie najnowocześniejszej w Europie linii produkcyjnej serwerów i desktopów firmy Dell w Łodzi !!!
A to wszystko w ramach projektu „Miska pomocy z Dell” i dzięki systematycznemu udziałowi naszych uczniów w wolontariacie w Mazurski Bank Żywności w Piszu. Gospodarze pokazali nam, jak wygląda produkcja wysokozaawansowanego sprzętu  IT.
Dowiedzieliśmy się wielu nowych, ciekawych rzeczy, poszerzyliśmy nasze horyzonty. Spotkanie na długo zostanie nam w pamięci.