A+ R A-

Święto Niepodległości

Świętujemy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości!!! Po raz kolejny przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” 2023 . Symbolicznie o godzinie 11.11 społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”. W związku z tak doniosłą uroczystością młodzież przygotowała również montaż słowno-muzyczny pt. „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!…”. Wspólny śpiew, słuchanie wierszy i prozy skłoniło nas do refleksji nad historią i współczesnością naszego kraju. Zapraszamy na pełną fotorelację z wydarzenia.

Dzień Dyni

Dzień Dyni  za nami. Kolejny raz nasi uczniowie nie zawiedli.  Pieczołowicie projektowali i przygotowywali swoje dynie. . Dyniowe kreacje zachwycały pomysłowością Zdjęcia mówią same za siebie. Zwycięska dynia, statek, należy do uczennic klasy IV h, Diany Walendzik, Wiktorii Świderskiej i Aleksandry Zyskowskiej. Wyróżnienia przyznano  dyni duszek klasy V h oraz dyni Królowej  II dw. Te najmniejsze i najsłodsze należały do klasy I h. Gratulujemy!

 

Aktywność trójki klasowej

Już po raz trzeci przedstawiciele ,,trójek klasowych'' spotkali się z Dyrektorem szkoły na comiesiecznym spotkaniu dotyczącym  funkcjonowania szkoły. Omówiono wszystkie działania, które miały miejsce w październiku, zaplanowano kolejne na najbliższy miesiąc.  Pan Dyrektor przedstawił młodzieży realizację inwestycji, które mają służyć ich edukacji oraz rozwojowi zainteresowań.

Zbieramy kasztany dla Marcelinki

Uczniowie klas II Technikum w ramach projektu Emp@tyczna klasa zgłębili swoją wiedzę na temat empatii poprzez aktywny udział w akcji „Zbieramy kasztany dla Marcelinki”. Pierwszą misję projektu wykonaliśmy dzielnie i wytrwale mając w sobie dużo empatii. Nie poddawaliśmy się, ponieważ cel był jasny. Pieniądze ze sprzedaży kasztanów zostaną w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Nasze motto brzmi „Nakręć się na pomaganie” Zebraliśmy 60 kg

POWTARZANIE NA EKRANIE-SKUTECZNA LEKCJA POWTÓRKOWA

Tradycyjne „wkuwanie” nie zawsze jest skuteczne, a więc jak się uczyć…? A szczególnie, jak przygotować się do kolejnego testu z j.angielskiego? Mózg lubi się uczyć w otoczeniu pozytywnych emocji, zdrowej rywalizacji, w poczuciu sensu i życiowej przydatności, a więc odłożyliśmy podręczniki na brzeg ławki, aktywizowaliśmy i wywoływaliśmy pozytywne emocje. Klasa 3I na lekcji j.angielskiego przeżyła swego rodzaju „fitness”mózgu-kształtowała swoje umiejętności językowe w niewymuszony , swobodny sposób.Uczniowie wykonywali interaktywny quiz w parach przy tablicy. Liczyła się nie tylko wiedza, ale szybkość zapamiętywania i duży spryt. Nie zabrakło nam pozytywnych emocji i zabawy, a w takich warunkach nauka jest przyjemnością.
Należy jeszcze dodać, że lekcja odbyła się w świeżo wyremontowanej sali lekcyjnej - co jest kolejnym warunkiem sprzyjającym pracy i nauce!
Agnieszka Żarska.