Dane teleadresowe

Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz, tel. (87) 424-17-18

email: sekretariat@zsz.pisz.pl

A+ R A-

Narodowe Czytanie

 

Narodowe Czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w naszej szkole odbyło się we wtorek 14 września w bibliotece szkolnej z udziałem naszych wspaniałych polonistek (pani Elżbiety Gromadzkiej, Justyny Nidzgorskiej oraz pani Anny Trupacz) i uczniów ( Zuzanny Plony, Doroty Szablak oraz Jakuba Łabędź).

 

 

 

 

 Za część organizacyjną odpowiedzialna była pani pedagog Beata Bazydło. Dekoracje i wystrój to dzieło nauczyciela biblioteki pani Beaty Dobrzyckiej. Część techniczna- pan Grzegorz Puchalski i Bartosz Wiergoliński. Lekturę, podczas której w postacie dramatu wcielili się nasi nauczyciele i uczniowie poprzedziła prezentacja twórczości Zapolskiej zaprezentowana przez uczennicę kl. 3Żg Monikę Rydel.

 

 

 

 

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy maturalnych, klasy trzecie i drugie.

Narodowe Czytanie to „odświeżenie naszej kultury, literatury, historii i podtrzymanie tego, co jest dla nas najistotniejsze - polskiej tradycji i polskiego patriotyzmu”. „Idea, która zrodziła się dziesięć lat temu i która jest rozpowszechniona na całym świecie, do której włączają się szkoły i organizacje polonijne, jest doskonałym elementem promocji i utrzymania tradycji i kultury polskiej”.

Fotorelacja to dzieło pana Jarosława Janułajtys.

Wszystkim bardzo dziękuję za wsparcie, pomoc i udział. Zapraszam za rok, gdzie lekturą będą "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

BIP