A+ R A-

Projekt edukacyjny pt. „Bilderidiome - Idiomy w obrazach”

Każdy obcy język kryje w sobie wiele pułapek, w które łatwo wpaść i które stały się tematem licznych anegdot. Czy w każdym języku pogoda jest pod psem albo kupuje się kota w worku? Projekt edukacyjny pt. „Bilderidiome - Idiomy w obrazach” zrealizowali uczniowie klasy 2Ż. Zadaniem uczestników projektu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej znaczenie wybranego przez siebie idiomu w języku niemieckim. Nie było to zadanie łatwe, jako że idiomy mają znaczenie przenośne, zupełnie inne od znaczenia wyrazów, które się na nie składają, a na ilustracjach należało zawrzeć obydwa te znaczenia! Jak można zilustrować wyrażenie: „zwei Fliegen mit einer Klappe schlagen” („upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”), ein Wolf im Schafspelz” („wilk w owczej skórze”), „Alte Liebe rostet nicht („stara miłość nie rdzewieje”), „zu Hause ist es doch am schönsten” („wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”), albo jak narysować “słonia w składzie porcelany” (“ein Elefant im Porzellanladen”)? Komisja w składzie: p. Marzena Grabowska, p. Sylwia Ożarowska oceniła i wyróżniła najciekawsze prace zgodnie z kryteriami:estetyka wykonanej pracy, oryginalność, pomysłowość, zgodność pracy z tematem, samodzielność w wykonaniu pracy, walory artystyczne jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania, wkład pracy.

Lista osób nagrodzonych: I miejsce: 1. Aleksandra Leoszewska 2. Klaudia Duda II miejsce: 1. Wiktoria Dardzińska 2. Julia Kowalczyk III miejsce: 1. Kalina Brandt 2. Lena Małż Wyróżnienie: 1. Nikola Sawicka Gratulujemy! 😊😊 Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w projekcie edukacyjnym. Wszystkie prace zostały przygotowane w ciekawy, oryginalny i estetyczny sposób. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią i talentami twórczymi. Nauczyciele języka niemieckiego Marzena Grabowska i Sylwia Ożarowska