A+ R A-

Dzień otwarty

W tym tygodniu gośćmi naszej szkoły byli nauczyciele i uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 i ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia pracowni, w których odbywają się zajęcia teoretyczne i praktyczne. I to głównie na płaszczyźnie praktycznej poszczególnych kierunków kształcenia skupili się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W hali obróbki drewna uczestnicy spotkania przyjrzeli się pracy frezarki CNC do obróbki drewna 🪵. Każda ze szkół otrzymała pamiątkową tablicę wykonaną właśnie na wspomnianej frezarce. W jednej z siedmiu z pracowni informatycznych przyjrzeli się pracy drukarki 3d, komputera zanurzonego w oleju 💻, robocików światłolubnych opartych na procesorze Arduino oraz spawarki światłowowodowej. Pod okiem instruktora strzelectwa i zarazem nauczyciela naszej szkoły ósmoklasiści poznali zasady działalności Szkolnego Klubu Strzeleckiego oraz Stowarzyszenia "roZruSZnik". Nasi goście mieli możliwość obejrzenia samochodu 🚕🚗🚙 od spodu i podejrzenia jego wnętrza za pomocą kamery inspekcyjnej. Uczniowie i nauczyciele kierunku technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowali słodki 🧇🥞🍩 poczęstunek. Każdy uczestnik mógł skomponować swój deser według własnych upodobań. Na koniec spotkania uczniom zeprezentowano ofertę kształcenia i zaproponowano udział w konkursie "Zawodowe potyczki" sprawdzającym podstawową wiedzę z różnych branż oraz z języków obcych 🇩🇪🇮🇹🇬🇧. Konkurencjom towarzyszyły ogromne emocje. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami i niespodziankami przeznaczonymi dla całej klasy 🥇🏆. Dziękujemy naszym gościom za świetną zabawę i mile spędzony czas. W przypadku wątpliwości i pytań zapraszamy do kontaktu ☎️📞. Za wspaniałą 👌 pracę dziękuję niezawodnemu team'owi paniom: Małgorzacie Maciak, Beacie Bazydło, Agnieszce Żarskiej, Marzenie Grabowskiej, Wioli Kręciewskiej, Danusi Iłeczko, Anecie Czartoryjskiej, Ewie Nowickiej oraz panom: Mirosławowi Koziołowi, Sebastianowi Hładunowi, Arkadiuszowi Kapeli, Jackowi Dudzie i Grzegorzowi Bobowikowi, a także naszym uczniom: Oliwii Makowskiej, Wiktorii Wykowskiej, Aleksandrze Lipińskiej, Natalii Szymczyk, Angelice Dąbrowskiej, Justynie Zyskowskiej, Marlenie Chodnik, Alicji Rogińskiej, Alicji Suchockiej, Karolinie Kobus, Mateuszowi Antosiewiczowi, Adamowi Biedrzyckiemu i Bartłomiejowi Ładzie 🤗💕👏 Autor postu i członek team'u ds. promocji: Sylwia Ożarowska.