A+ R A-

Spotkanie z doradczyniami zawodowymi z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Piszu

Młodzież klasy III technikum hotelarskiego w ramach orientacji zawodowej spotkała się z doradczyniami zawodowymi z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Piszu. Panie z MCK omówiły współczesny lokalny rynek pracy oraz przedstawiły rokowania na następne dwa lata. Poinformowały uczniów między innymi o tym, gdzie szukać informacji i porad na temat zatrudnienia. Zaproponowały pomoc w dokonywaniu przemyślanych wyborów edukacyjnych i zawodowych, opracowaniu indywidualnego planu działania, szukania aktualnych ofert pracy i kursów zawodowych oraz zaoferowały wsparcie w uzyskaniu pierwszego zatrudnienia po zakończeniu nauki. Każdy mógł też indywidualnie porozmawiać ze specjalistą na temat dalszej drogi kształcenia i wybranego przez siebie zawodu. Uczniowie wykonali gazetkę z informacjami na temat aktywnego poszukiwania pracy. Wszystkim naszym wychowankom życzę sukcesów oraz realizacji postawionych sobie celów zawodowych. Koordynator spotkania z ramienia szkoły, Ewa Chojnowska