Dane teleadresowe

Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz, tel. (87) 424-17-18

email: sekretariat@zsz.pisz.pl

Nadchodzące wydarzenia

No events found.
A+ R A-

Rekrutacja 2025/2026

dowiedz się więcej

Technik informatyk

Zostań technikiem informatykiem

dowiedz się więcej
dowiedz się więcej

Technik pojazdów samochodowych

Zostań technikiem pojazdów samochodowych

dowiedz się więcej
dowiedz się więcej

Technik hotelarstwa

Zostań technikiem hotelarstwa

dowiedz się więcej
dowiedz się więcej

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Zostań technikiem żywienia i usług gastronomicznych

dowiedz się więcej
dowiedz się więcej

Technik logistyk

Zostań technikiem logistykiem

dowiedz się więcej
dowiedz się więcej

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Zostań elektromechanikiem

dowiedz się więcej
dowiedz się więcej

Stolarz

Zostań stolarzem

dowiedz się więcej
dowiedz się więcej

Pracownik obsługi hotelowej

zdobądź zawód

dowiedz się więcej

Pozostałe zawody

Uruchamiamy KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE w roku szkolnym 2025/2026

 

Słuchaczem kursu może zostać:

 

- pełnoletni absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum,

 

- osoba pełnoletnia, która przerwała naukę w szkole ponadpodstawowej;

 

- absolwent szkoły zawodowej i branżowej,

 

- absolwent liceum ogólnokształcącego, zawodowego, profilowanego i technikum.

 

Proponujemy naukę przygotowująca do egzaminów w zawodach:

 

  • TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH (MOT.06) - organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych – kurs skierowany głownie do osób które ukończyły zasadnicza szkołę zawodową/szkołę branżową w zawodach elektromechanik i mechanik pojazdów samochodowych. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu zawodowego nadaje wykształcenie średnie branżowe w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

 

  • ŚLUSARZ (MEC.08) - wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu zawodowego nadaje wykształcenie branżowe w zawodzie ślusarz.

 

  • KELNER (HGT.01)- wykonywanie usług kelnerskich. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu zawodowego nadaje wykształcenie branżowe w zawodzie kelner.

 

  • KUCHARZ (HGT.02) - przygotowanie i wydawanie dań. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu zawodowego nadaje wykształcenie branżowe w zawodzie kucharz i jest pierwsza kwalifikacja w zawodzie technika organizacji żywienia i usług gastronomicznych.

 

  • TECHNIK ORGANIZACJI ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH (HGT.12) - organizacja żywienia i usług gastronomicznych - druga kwalifikacja w zawodzie technika organizacji żywienia i usług gastronomicznych. Kurs skierowany głownie do osób które ukończyły zasadniczą szkołę zawodową/szkołę branżową w zawodzie kucharz. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu zawodowego nadaje wykształcenie średnie branżowe w zawodzie technik organizacji żywienia i usług gastronomicznych.

 

  • TECHNIK INFORMATYK (INF.02) - administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych - pierwsza kwalifikacja w zawodzie technik informatyk.

 

Zajęcia będą się odbywać zaocznie – co 2 tygodnie, w soboty i niedziele, przez 2 semestry - zdalnie (przedmioty teoretyczne) i stacjonarnie (przedmioty praktyczne). Na wniosek słuchacza można być zwolnionym z niektórych zajęć na podstawie dyplomu lub świadectwa innej formy kształcenia.

 

Osoby, które ukończą kurs oraz zdadzą egzamin kwalifikacyjny otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w danym zawodzie, które uprawnia do przystąpienia do egzaminu zawodowego w OKE

 

Kursy mogą rozpocząć się w dowolnym momencie roku szkolnego.

Masz pytania – zadzwoń!

Podanie do pobrania https://zsz.pisz.pl/dokumenty/kkz.pdf

Dialog Kultura Młodzi

Za nami drugie spotkanie w ramach cyklu Dialog – Kultura – Młodzi. W dobrej i przyjaznej przestrzeni naszej szkolnej biblioteki (odmalowanej i cudnie doświetlonej w ramach kolejnego projektu realizowanego w ZSZ z BP w Piszu) 16. grudnia rozmawialiśmy o patriotyzmie. Spotkanie poprowadzili dr Waldemar Brenda – reprezentujący IPN w Olsztynie oraz Bogusław J. Trupacz – historyk i animator kultury z DK w Rucianem-Nidzie. Gości przed spotkaniem przywitał dyr. Paweł Bazydło. Były definicje, przykłady, analizy – refleksyjnie formułowane przez uczniów. Rozmowa, wygłaszanie własnego osądu i walka ze stresem – nie jest łatwo wyrażać siebie, konfrontując się z kolegami i ekspertami. „Fajna młodzież”. Taka myśl towarzyszyła naszemu spotkaniu. Tyle czują i rozumieją. Sporo też wiedzą. A ich potrzeba rozmowy na ważne tematy jest mobilizująca. Okazuje się, że polskość to nie nienormalność. W debacie udział wzięli: Tobiasz Ruszczyk, Sławomir Fierkowicz, Damian Kręciewski, Krzysztof Brzozowski, Norbert Sadowski z 3I Karol Woźniak, Kacper Banach i Robert Budryk z 5 H/I Kacper Krzymowski z 4 H/S Do debaty włączyły się: Agata Złotoś, Nikola Miłosek, Karolina Dzikowska i Hania Gosk z 2H A wszystkiemu przysłuchiwali się uczniowie 2H i 2e. /Anna Trupacz