Zespół Szkół Zawodowych

z Biblioteką Pedagogiczną

w Piszu


  • Adres:

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz

tel. (87) 424-17-18

 

  • email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz

  • Podręczniki

szkoła branżowa

technikum

„Nowy kierunek rozwoju”

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”

Projekt Zielone Garnizony

Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole

W tym roku wyjątkowo 6 czerwca po wcześniejszych eliminacjach w bibliotece szkolnej ZSZ z BP w Piszu odbył się finał XIII edycji konkursu Humanista też człowiek. W Jury zasiedli nauczyciele – humaniści, którzy przygotowali zadania konkursowe: pp. Elżbieta Gromadzka, Anna Trupacz, Romualda Kozioł i p. Grzegorz Puchalski. Uczniowie klas III technikum rywalizowali ze sobą w dziewięciu konkurencjach, w których niezbędne były wiadomości z zakresu historii, języka polskiego i sztuki. Zadania były bardzo zróżnicowane i miały atrakcyjną formę, a ich treść była związana z patronami tego roku: Stanisławem Moniuszką, Gustawem Herlingiem-Grudzińskim i Anną Walentynowicz oraz wydarzeniami szczególnie celebrowanymi w 2019r.: Unią lubelską i Powstaniami śląskimi. Uczestnicy mogli się wykazać znajomością: historii i literatury, zasad ortograficznych, malarstwa czy muzyki klasycznej oraz dziejów kultury. W tych humanistycznych zmaganiach bezkonkurencyjne okazały się uczniowie klasy III TH, którym zdobyta najwyższa liczba punktów zapewniła I miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z kl. III E/Ż . III miejsce zajęła klasa III I/S. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe oraz dyplomy. Nagrody ufundowane z Rady Rodziców wręczył p. dyr. Paweł Bazydło.
Autor: Anna Trupacz