Zespół Szkół Zawodowych

z Biblioteką Pedagogiczną

w Piszu


  • Adres:

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz

tel. (87) 424-17-18

 

  • email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz

  • Podręczniki

szkoła branżowa

technikum

„Nowy kierunek rozwoju”

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”

Projekt Zielone Garnizony

Program Erasmus

Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole

W ZSZ z BP w Piszu 23 maja br. odbył się Festiwal Recytacji Poezji K. I. Gałczyńskiego przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Gminy Pisz.

Środki na projekt pozyskano z Gminy Pisz oraz Rady Rodziców ZSZ z BP, a organizacją przedsięwzięcia zajęła się polonistka: Anna Trupacz.

Forma konkursu połączona z warsztatami recytatorskimi ma aktywizować młodych ludzi, pokazać im alternatywne formy spędzania wolnego czasu, budzić do czynnego udziału w życiu kulturalnym społeczności lokalnej. Ma też poszerzać wiedzę i świadomość w odbiorze kultury oraz pomóc uwierzyć we własne możliwości, przełamywać bariery psychiczne (nieśmiałość, która paraliżuje młodych ludzi, uniemożliwiając lub utrudniając im funkcjonowanie w społeczeństwie). Zapewnia też uczestnikom pakiet umiejętności do wykorzystania do organizacji działań artystycznych w swoich szkolnych i pozaszkolnych środowiskach.

Na czym polega projekt: Pierwszy etap to wewnątrzszkolne warsztaty przygotowujące do konkursu recytatorskiego prowadzone przez nauczycieli polonistów w poszczególnych szkołach. Drugi etap to konkurs recytatorski, podczas którego profesjonalne jury wyłoniło  laureatów (w każdej z dwóch kategorii) – z SP nr 1, OSM, Gimnazjum Prywatnego w Piszu oraz z ZS nr 1 w Piszu i z ZSZ z BP w Piszu. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz możliwość udziału w warsztatach recytatorskich w Praniu. Atrakcją tegorocznej szóstej edycji był recital piosenki poetyckiej w wykonaniu Bogusława Trupa cza. W jego wykonaniu młodzież usłyszała premierowe wykonanie utworów do słów mazurskiego poety Michała Kajki, które mają się ukazać na płycie już pod koniec tego roku.

Anna Trupacz – koordynator projektu