Zespół Szkół Zawodowych

z Biblioteką Pedagogiczną

w Piszu


  • Adres:

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz

tel. (87) 424-17-18

 

  • email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz

  • Podręczniki

szkoła branżowa

technikum

„Nowy kierunek rozwoju”

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”

Projekt Zielone Garnizony

Program Erasmus

Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole

29 maja 2019 roku w Praniu w ramach projektu roZruSZnika  „Festiwal Recytacji Poezji K.I. Gałczyńskiego”  finansowanego ze środków Gminy Pisz i Rady Rodziców ZSZ z BP w Piszu odbyły się warsztaty recytatorskie dla 8 laureatów konkursu poświęconego poezji patrona festiwalu.

Młodzi adepci sztuki żywego słowa z ZSZ z BP, ZS nr 1, Prywatnego Gimnazjum, SP nr 1 i OSM w Piszu:   Gabriela Przygoda, Wiktoria Szymborska, Paulina Kulągowska, Zuzanna Plona, Alicja Gryglik, Ewelina Kobus, Katarzyna Murzyn i Amelia Zalewska, zwiedzili prańskie muzeum, poznając koleje losu poety i ich wpływ na proces twórczy. Wzięli także udział w podchodach literackich, zmagając się z leśnymi ostępami i łamigłówkami związanymi z Gałczyńskim,  spotkali się również z poetą Wojciechem Kassem i wysłuchali lekcji o tym, jak poezja odkrywa tajemnicę życia i że warto czytać poetów, ponieważ poeci dają nam słowa, byśmy mogli wypowiedzieć to, co w nas wewnętrzne. Nasz gospodarz opowiedział również o swojej największej bolączce, a mianowicie, że wychodzimy z kultury książki i niestety jedyna propozycja to świat wirtualny – pustka, która nas duchowo nie nakarmi.

 Najważniejszą częścią pobytu w Praniu były oczywiście warsztaty recytatorskie. Razem z instruktorem poszukiwali najlepszych rozwiązań w pracy nad tekstem, porządkowali też wspólne odkrycia i doświadczenia z obcowania z żywym słowem, odkrywali nowe poetyckie światy. Na końcu zaś wszyscy uczestniczyli w ognisku na prańskim wzgórzu.

Opiekę nad laureatami sprawowała p. Anna Trupacz. Transport był zapewniony dzięki uprzejmości SOSW w Łupkach.

Autor: Anna Trupacz