Zespół Szkół Zawodowych

z Biblioteką Pedagogiczną

w Piszu


  • Adres:

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz

tel. (87) 424-17-18

 

  • email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz

  • Podręczniki

szkoła branżowa

technikum

„Nowy kierunek rozwoju”

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”

Projekt Zielone Garnizony

Program Erasmus

Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole

Do konkursu przystąpiły klasy 1, 2, 3 technikum hotelarskiego. Pierwszą konkurencją była prezentacja kultury dowolnego kraju oraz nakrycie stołu .Uczniowie klasy 1 wybrali Francję, klasy 2 Amerykański Dziki Zachód i klasy 3 Indie. Do prezentacji bardzo się przyłożyli o czym świadczą zamieszczone zdjęcia i filmy.
Pozostałe konkurencje to: zwijanie ręczników, bieg z tacami, omnibus hotelarski, obsługa gościa obcojęzycznego, bieg sztafetowy z walizkami, bezwzrokowe pisanie sms-a z informacją do gościa hotelowego oraz rozpoznawanie gadżetów hotelowych i naczyń używanych w obsłudze konsumenta. No i tu się działo…
Największą ilość punktów uzyskała klasa 3, potem 2 i klasa 1 z najmniejszą ilością punktów. Jak widać wiedza z każdym rokiem wzrasta i umiejętności również. Zaskakujące dla organizatorów i Jury było to, jak świetnie uczniowie radzą sobie z pisaniem sms –a, mając zakryte oczy. Uczniowie tylko jednej klasy popełnili błąd. No cóż, pewnie lata praktyki, a ta podobno czyni mistrza.
Nie ilość zdobytych punktów jest najważniejsza ale umiejętność pracy zespołowej, integracja uczniów, zdrowa rywalizacja, dystans do siebie i dobry humor. Dlatego główna nagroda - bon pieniężny, ufundowany przez właściciela Restauracji „Baszta” zostanie podzielona na wszystkie klasy. Bo wszystkie na nagrodę zasługują.
Podziękowania dla uczniów za zaangażowanie, dla Pani Agnieszki Żarskiej, Pani Beaty Puchalskiej, Pana Grzegorza Puchalskiego za pracę w Jury i dla fundatora nagrody głównej, Pana Lucjana Bazydło.
Autor: Małgorzata Płocica.