Zespół Szkół Zawodowych

z Biblioteką Pedagogiczną

w Piszu


  • Adres:

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz

tel. (87) 424-17-18

 

  • email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz

  • Podręczniki

pobierz

„Nowy kierunek rozwoju”

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”

Projekt Zielone Garnizony

Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole

Nasza młodzież dzielnie walczyła z prawem grawitacji, siłą ciężkości i własnym strachem. Nikomu nie brakowało chęci i zapału do zabawy. W końcu Panowie mogli się poczuć jak kobieta w szpilkach :)

Opracowała: Katarzyna Brzostowska-Grosfeld

Przedświąteczny tydzień to czas, gdy miejsce myślenia o kolejnej klasówce, czy poprawie, zastępuje myślenie o wypoczynku i wspólnie spędzonych chwilach. My tych chwil chcemy schwytać jak najwięcej, szczególnie, że maturzyści (IV I) już za chwilę opuszczą naszą szkołę, jeszcze tylko Studniówka...i koniec.
I z tych właśnie powodów we trzy "zmówiłyśmy się" się, aby zorganizować tę wycieczkę.

Na lodowisku było wyjątkowo- "Dlaczego?", bo widać było, że niektórzy korzystali z tej atrakcji po raz pierwszy, ale mimo obaw weszli na jego taflę.
A tam już się działo...Początkowo gęsiego przy bandach lodowiska, potem rozwojowo -piruety w różnych wydaniach z wniesieniem lewej nogi lub prawej, odchył w tył z nawrotem do przodu, nagły chwyt sprytniejszego kolegi przejeżdżającego nieopodal (przytrzymam się to trochę podjadę) oto metody przetrwania na lodowisku. Hasła "Matko Boża", "Proszę, pomóż mi" pojawiały się wyjątkowo często, albo głośna myśl " Co ja robię źle, że nie jadę?" . Dobrze, że obok byli bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki, którzy wsparli pomocną dłonią i radą ;-).

Po lodowisku czas na ESCAPE ROOM- pokoje zagadek. W podziale na grupy uczniowie ruszyli w nieznane- jedni zmierzyć się z Apokalipsą i Upiorem z Alt Allenstein, inni uwolnić się z czołgu lub odkryć tajemnice leśniczówki.
Z niektórych pokojów podobno dobiegały krzyki przerażenia ;-). Pełne emocji 60 minut w zamkniętym pokoju, 15 zagadek, 5 podpowiedzi- dziwne uczucie, gdy nie możesz otworzyć drzwi, kiedy chcesz. To Ty i Twoja drużyna pracujecie na wolność...Mnóstwo emocji...

A potem relaks- zakupy, poszukiwania prezentów dla najbliższych, wesoły autobus w drodze powrotnej, który nas miło zaskoczył. Spokojni na co dzień, wykonujący polecenia w ciszy "Informatycy" w połączeniu z wesołymi i często niesfornymi uczniami kl. II Ż to idealna śpiewająca ekipa.

Dziękujemy
Ewelina Waszkiewicz