Zespół Szkół Zawodowych

z Biblioteką Pedagogiczną

w Piszu


  • Adres:

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz

tel. (87) 424-17-18

 

  • email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz

  • Podręczniki

szkoła branżowa

technikum

„Nowy kierunek rozwoju”

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”

Projekt Zielone Garnizony

Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole

Wiadomości

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej kadra pedagogiczna składa podziękowania dla klasy I TŻ oraz Adama Dąbrowskiego z Zakładu Cukierniczego "Wileńska" za przygotowane ciasto oraz tort.

W sali 209 od dzisiaj gościmy 4 meksykańskie kaktusy. Otrzymały od uczniów imiona i zostały ochrzczone: żółty to Shaun, czerwony - George, zielony--Julia, a potrójny to Ed, Edie i Ed junior. Kaktusy "słodziaki" wprowadziły do klasy radosny klimat, szczególnie potrzebny na każdy zbliżający się poniedziałek i pochmurno- deszczowe jesienne dni. Uczniowie przyjęli swoich gości z entuzjazmem. Dobra aura w klasie jest niezwykle ważna i wspiera proces uczenia się i nauczania. Mam nadzieję, że wpłynie na Waszą motywację do nauki języka angielskiego i nie tylko:)

Opracowała: Ewelina Waszkiewicz

 

W dniu 26 września br. podczas sesji Rady Powiatu Pisz uczniowie naszej szkoły Klara Karwowska, Paweł Lemański, Aleksander Bastek  otrzymali stypendia roczne Starosty Piskiego.

 

Roczne stypendia Starosty Piskiego przyznawane są uczniom którzy spełnili warunki otrzymania świadectwa promocyjnego z wyróżnieniem albo wykazują szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy uzyskując w niej oceny celujące. Kandydatów do stypendium rocznego typuje rada pedagogiczna szkoły. Stypendium ma formę finansową, uczeń otrzymuje stypendium przez 10 miesięcy, od września do czerwca.

 

GRATULUJEMY!

 

W poniedziałek 23 września my, tzn. uczniowie klasy 4 TH i 2 TI, wybraliśmy się pod opieką wychowawców: Pani Małgorzaty Płocicy i Pani Doroty Zajkowskiej na biwak integracyjny do Energetyka na Rybitwach. Pachniał las, jezioro skrzyło się w promieniach słońca i chociaż temperatura nie zachęcała pokazaliśmy, że potrafimy stworzyć gorący klimat.

Mimo, że nie każdy z nas posiada wybitne umiejętności sportowe i taneczne to każdy z nas bawił się świetnie. Różne gry i zabawy, spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, a także wieczorna dyskoteka pozwoliły nam na nawiązanie nowych znajomości, bądź zacieśnienie starych. Nawet nasze wychowawczynie poznaliśmy od innej, mniej formalnej strony. Bardzo smakowały nam też ciasta, które przygotowały panie.
Pogoda, zwłaszcza rano następnego dnia, nie zachęcała, ale ubrani w wiele warstw grubych ubrań i owinięci kocykami, wybraliśmy się nawet na długi, poranny spacer.

Do domu wróciliśmy nieco zmarznięci i niewyspani (oczywiście przez nocny chłód), ale szczęśliwi. Każdy uczestnik tego biwaku może stwierdzić, że był udany i powinniśmy częściej organizować tego typu wyjazdy.

Opis sporządziła: Aleksandra Heiduk