Zespół Szkół Zawodowych

z Biblioteką Pedagogiczną

w Piszu


  • Adres:

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz

tel. (87) 424-17-18

 

  • email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz

  • Podręczniki

szkoła branżowa

technikum

„Nowy kierunek rozwoju”

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”

Projekt Zielone Garnizony

Program Erasmus

Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole

Wiadomości

ZAJĘCIA J. ANGIELSKIEGO W FERIE ZIMOWE

Zapraszamy klasy maturalne do sprawdzenia się w próbnej maturze ustnej z j. angielskiego w dniu 28.01.2020 r. (wtorek)

godz. 9.00, sala 202. Agnieszka Żarska i Wioletta Kręciewska

 

 

W naszej szkole dostępny jest sprzęt i oprogramowanie umożliwiające tworzenie projektów opartych na płytce Arduino. Jednym z przykładów użycia tego sprzętu jest projekt wykonany przez ucznia klasy 4I Szymona Kroma. Projekt ten opiera się na płytce Arduino, module Bluetooth HC-06, czterech niezależnych silnikach i module sterowania silnikami. Napęd jest przekazywany przez 4 silniki (na każde koło oddzielnie). Robot zasilany jest przez 3 ogniwa 18650 3,7V. Niektóre elementy robota zostały wydrukowane na drukarce 3D. Robot przez samego twórcę otrzymał nazwę ‘Robotus Arduinus’.

Zachęcamy osoby zainteresowane tematem tworzenia takich projektów o kontakt z panem Rafałem Wierzbickim (sala na warsztatach) lub Marcinem Skrodzkim (sala 204). Mamy nadzieję, że w przyszłym czasie takich projektów w naszej szkole będzie pojawiać się coraz więcej!

 

Przykład działania robota można zobaczyć na poniższym filmiku:

 

 

11 stycznia 2020 roku odbyła się tradycyjna studniówka. Impreza przebiegła spokojnie. Należy zaznaczyć, iż uczniowie wykazali się spory talentem organizacyjnym. To uczniowie zaprojektowali i przygotowali zaproszenia, byli DJ-ami oraz stworzyli budkę fotograficzną. Wyśmienita zabawa pod nadzorem kadry pedagogicznej zakończyła się o godzinie 3.00.

 

 

Spotkania w bibliotece z ciekawymi ludźmi

W dniu 16.01.2020 młodzież z naszej szkoły miała okazję posłuchać ciekawego wykładu prowadzonego przez dr. Waldemara Brendę na temat Wyzwoliciele czy Okupanci - Armia Sowiecka -  w związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia Pisza - 25.01.