Zespół Szkół Zawodowych

z Biblioteką Pedagogiczną

w Piszu


  • Adres:

Ul. Gizewiusza 3, 12-200 Pisz

tel. (87) 424-17-18

 

  • email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pobierz

  • Podręczniki

szkoła branżowa

technikum

„Nowy kierunek rozwoju”

Projekt „Nowa jakość kształcenia zawodowego szansą na lepszą pracę”

Projekt Zielone Garnizony

Program Erasmus

Anonimowa skrzynka na sygnały w szkole

Wiadomości

6 marca 2020r. dr Waldemar Brenda wygłosił prelekcję na temat Żołnierzy Wyklętych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Przypominamy, że Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym, obchodzonym corocznie 1 marca, poświęconym upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Dnia 10.03.2020 r. odbędzie się w naszej szkole I Konkurs kulinarno – językowy. Konkurs będzie przebiegał pod hasłem „Ugotuj coś dla mnie”- Cook something for me/Koche etwas für mich.

Tegoroczna kategoria konkursowa to DESERY. Uczestnicy będą prezentować w j. obcym proces wykonania wybranego przez siebie deseru przed komisją składającą się z nauczycieli przedmiotów zawodowych, języków obcych oraz menadżera restauracji „Belweder” w Piszu -panią Małgorzatą Szumowską.

Najlepszy deser znajdzie się w karcie menu ww. restauracji (!!!), a zwycięzcy otrzymają  2-osobowy voucher na kolację w „Belwederze”. Start imprezy o godz.11 w sali gastronomicznej.

Organizatorzy:
Agnieszka Żarska
Danuta Iłeczko
Mirosława Anzulewicz
Wioletta Kręciewska

 

Kolejnym projektem wykonanym w ramach zajęć z informatyki jest gra stworzona przez ucznia klasy 4I Krystiana Kordala. Gra została napisana w języku JavaScript, wykorzystując framework Phaser.js. Dodatkowo do gry zostały dołączone skrypty napisane w PHP potrzebne do zapisywania i wczytywania wyników z bazy danych PostgreSQL. Cały kod gry składa się z blisko 10.000 linijek kodu, a napisanie jej zajęło około 2 miesiące.

Opis gry od samego autora:

"Gra przypomina retro strzelankę umiejscowioną w kosmicznych klimatach. Jako jeden mały statek kosmiczny stajemy w walce przeciwko niezliczonej ilości przeciwników. Przy tworzeniu gry inspirowałem się grą Warblade (zresztą moją grą z dzieciństwa).

Gra oferuje:
- 26 różnych poziomów o różnych poziomach trudności, w tym 5 różnych bossów (każdy z innym sposobem walki),
- 4 różne bronie,
- 5 różnych rodzajów bonusów,
- Możliwość zapisania uzyskanego wyniku, z czego 10 najlepszych będzie widoczne dla wszystkich graczy na tablicy wyników.

STEROWANIE:
Poruszanie się: Strzałki lewo, prawo
Strzał: Ctrl
Pauza: P

Link do gry: zszgame.herokuapp.com

Zachęcamy do gry i udostępniania własnych wyników."

Autor: Marcin Skrodzki

„Hotel moich marzeń” - to cykliczny projekt realizowany przez uczniów technikum hotelarskiego. Celem przedsięwzięcia było zagłębienie się w specyfikę branży hotelarskiej w nieco inny sposób niż zazwyczaj, bez przyswajania teorii i analizowania zapisów ustawy. Uczniowie klasy I Hg, nawiązując do tematu projektu przygotowali makiety z wykorzystaniem różnorodnych form i technik plastycznych. Pieczę nad prawidłowym przebiegiem inicjatywy sprawowała pani Ewa Chojnowska - nauczyciel przedmiotów hotelarskich.